Sypialnia to miejsce kluczowe dla codziennego relaksu. To tutaj udajemy się na wieczorny spoczynek, który pomaga przygotować się do wyzwań dnia kolejnego. Aranżacja każdego z domowych wnętrz ma nieco inne cele. Jednym z głównych dążeń, jakie przyświecają nam podczas projektowania pokoju przeznaczonego do snu, jest stworzenie przestrzeni sprzyjającej efektywnemu odpoczynkowi. Świetnie obrazują to sypialnie urządzone w stylu hotelowym. Czym charakteryzuje się taka kompozycja i w jaki sposób można ją uzyskać w domowym zaciszu? Przeczytasz o tym poniżej!
Spis treści:
Sypialnia w stylu hotelowym – główne cechy
Na ostateczny wygląd aranżacji wpływ ma absolutnie wszystko. Począwszy od kolorystyki wszystkich mebli i dodatków, przez ich wygląd, na układzie poszczególnych elementów wyposażenia kończąc. Aby uzyskać upragniony efekt, należy zatem zaplanować całość, łącznie z detalami. Ogólną wskazówką, jaką warto kierować się podczas tworzenia sypialni o hotelowym charakterze, jest połączenie klasyki z nowoczesnością. Na przykładzie mebli można wytłumaczyć to najszybciej. Wybierając umeblowanie do wymarzonej kompozycji, sięgajmy po modele o ponadczasowej, funkcjonalnej konstrukcji. Łóżko należy dostosować do wielkości wnętrza – oczywiście im większe, tym lepsze. Minimalizm i stylistyka skandynawska sprawdzą się wprost doskonale. Charakteryzujące wspomniany dekor prostota i praktyczność, to właśnie cechy najbardziej pożądane.
Zobacz również jak ładnie pościelić łóżko w stylu hotelowym.
Sypialnia styl hotelowy – jakie kolory stosować?
W projektowaniu wnętrza inspirowanego przestrzenią hotelową należy stosować wąską paletę barw. Najlepiej wybrać 3 odcienie główne, które stanowić będą motyw przewodni. W sypialni świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju stonowane barwy, takie jak beże, brązy, szarości i ponadczasowa biel. Miłośnicy nieco bardziej intensywnych kolorów śmiało mogą sięgnąć po elegancki granat, który znakomicie koi zmysły. Warto podkreślić, że poprzez ograniczone podejście do tonacji, należy rozumieć wybór kilku podstawowych odcieni, w ramach których wciąż mamy wiele możliwości w zakresie bogactwa ich walorów. Największą zaletą takiego podejścia jest efekt spójności. Finalna kompozycja jest nie tylko estetyczna i harmonijna, ale charakteryzuje się jednocześnie przyjemną atmosferę. W końcu to właśnie klimat jest bardzo ważny, gdyż zasadniczo wpływa na efektywność naszego relaksu.
Sypialnia w stylu hotelowym – najważniejsze dodatki
Każdy element umieszczony w kompozycji ma znaczenie dla efektu. We wnętrzach hotelowych dodatki również stanowią ważną część aranżacji, choć z całą pewnością można przyznać, że nie stosuje się ich tutaj zbyt wiele. Na przykładzie takich pomieszczeń widać najlepiej, jak precyzyjnie dobrane akcesoria kreują pożądaną atmosferę. W domowym zaciszu warto zainspirować się wspomnianym minimalizmem i stawiać wyłącznie na elementy niezbędne. Najważniejszą grupą dodatków są wszelkiego rodzaju tekstylia. Podczas ich wyboru należy kierować się nie tylko wspomnianą już kolorystyką, ale także fakturami tkanin. W kwestii struktur miękkich akcesoriów można puścić wodzę fantazji i sięgać po niecodzienne detale. Funkcjonalną ozdobą, której nie może zabraknąć w takim wnętrzu jest welurowa zasłona zaciemniająca. Jednobarwny materiał doda przytulnego charakteru, a także pozwoli na swobodną regulację światła dziennego. Podczas wykańczania kompozycji warto przyjrzeć się również pikowanym poszewkom, stylowym narzutom i nieco mniej banalnemu akcesorium, a mianowicie miękkiemu szlafrokowi.